Reklama
Reklama

Od soboty zamknięte będą poznańskie targowiska. Czy kupcy przeniosą się na teren MTP?

fot. UMP

Jak już kilkakrotnie informowaliśmy wielkopolski Sanepid wydał wcześniej decyzję o zakazie handlu na wolnym powietrzu.

Dyrektor wielkopolskiego Sanepidu w rozmowie z nim tłumaczył swoją decyzję specyfiką SARS CoV-02. Na wolnych przestrzeniach koronawirus ma rozprzestrzeniać się szybciej i łatwiej niż w pomieszczeniach zamkniętych. Wojewódzki inspektor sanitarny zgodził się na to, aby osoby handlujące mogły funkcjonować w przestrzeni zamkniętej. W związku z tym, rozmawiałem dzisiaj z Tomaszem Kobierskim, prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich, który powiedział, że jest możliwość udostępnienia do tego celu hali nr 2 na MTP. Będę konsultował z zarządem spółki Targowiska, na ile to jest technicznie i organizacyjnie możliwe - mówił we wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Nowość: Serwis Renault i Dacia "door to door". Ozonowanie pojazdu gratis. Wystarczy zadzwonić 798 828 814. Auto Compol zaprasza
REKLAMA

Dziś prezydent zapytany ka konferencji prasowej ilu kupców zamierza przenieść się na teren MTP odpowiada, że jeszcze nie wiadomo. W tej chwili prezes i pracownicy spółki Targowiska prowadzi rozmowy z kupcami - mówi prezydent Jaśkowiak. Natomiast już wiemy, że część kupców z wielką ostrożnością podchodzi do tego, bo z jednej strony boją się, że te decyzje rządu i Sanepidu są tak czasami zaskakujące, że za chwilę okaże się, że oni spełnią wszystkie warunki zainwestują w przeprowadzkę i też nie wiedzą czy w takim nowym miejscu będą mieli klientów. To jest bardzo trudna decyzja kupców. My w tym zakresie staramy się stworzyć im warunki takie jakie są możliwe w obecnych okolicznościach - dodaje.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: przed nami przymrozki, możliwe oblodzenie
6℃
-4℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro