Reklama
Reklama

Wyszedł ze sklepu z wózkiem wypchanym towarem. Ochroniarzowi groził nożem

fot. KMP Konin

Widok mężczyzny z wózkiem sklepowym zaniepokoił policjanta po służbie.

Policjant z Wydziału Kryminalnego jadąc ulicami Starego Konina zauważył mężczyznę pchającego przed sobą wózek sklepowy wypełniony elektronarzędziami. 26-latek ze względu na swoją kryminalną przeszłość był mu wcześniej znany. Policjant zorientował się, że nie mogły być to zwykłe zakupy, dlatego postanowił to sprawdzić.

Natychmiast zatrzymał mężczyznę, przeciwko któremu konińscy policjanci prowadzili już kilkadziesiąt postępowań za oszustwa, kradzieże, włamania, czy uszkodzenia mienia. Okazało się, że 26-latek rzeczywiście ukradł towar w jednym ze sklepów. Straty oszacowano na ponad 1000 zł. Wózek też był oczywiście kradziony, a jego wartość to 380 zł. Jednak nie zarzut kradzieży usłyszał zatrzymany mężczyzna. Okazało się bowiem, że kiedy próbował zatrzymać go ochroniarz, mężczyzna wyciągnął z kieszeni nóż i zagroził, że go zabije - relacjonuje podkom. Marcin Jankowski, oficer prasowy policji w Koninie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgromadzony materiał dowodowy wystarczył, aby sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
4.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro